Konkurs Resurrectio

 

27 kwietnia odbył się międzyszkolny biblijno-liturgiczny konkurs wiedzy o zmartwychwstaniu Pana Jezusa „Resurrectio”. W konkursie wzięły udział 2-osobowe zespoły z 6 tyskich szkół: SP 10, SSP 19, SP 21, SP 22, SP 35 i SP 40.

Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstów biblijnych na temat zmartwychwstania, jak również liturgii Triduum Paschalnego. Uczniowie klas 5 i 6 poznali także dzieła malarzy takich jak Caravaggio, Rafael Santi, czy Fra Angelico. Uczestnicy opanowali ponadto tekst hymnu „Regina Caeli” po łacinie i tekst Sekwencji wielkanocnej. Utwory te wykonały uczennice klasy 5 Sara i Martyna wraz z panią Aleksandrą Płoskonką, uświetniając swym występem konkursowe zmagania. Uczniowie klas 4 i 5 z naszej szkoły: Emilia, Magda, Klaudia, Kajetan, Witek i Kacper wcielili się w biblijnych bohaterów w ramach scenki pantomimicznej. Nie zabrakło także drużynowych maskotek, szukania wielkanocnych jajek, jak i integracji przy wspólnym stole. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe krzyżyki paschalne ze Świątyni Opatrzności Bożej.

Zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19: Jakub Baranowski i Antoni Hyrnik. II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Maja Różewicz i Mikołaj Woś. Na miejscu III znaleźli się reprezentacji SP 21.

Dziękujemy Uczestnikom i Katechetom za czas poświęcony na przygotowanie do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy! Składamy podziękowanie także wszystkim Nauczycielom i Przyjaciołom naszej Szkoły, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji, poczęstunku i nagród. Niech radość Zmartwychwstałego trwa dalej w nas!

 

 

 

Magdalena Kosche