WIZYTA 4A W KOLEJKOWIE I FUNZEUM W GLIWICACH

Dnia 4 listopada uczniowie klasy 4A wybrali się na wycieczkę do Kolejkowa i Funzeum
w Gliwicach. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o atrakcjach Śląska –  regionu, w którym mieszkamy.

 

W Kolejkowie uczniowie obejrzeli największą w Polsce makietę kolejową, w tym, miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. gliwickiego dworca kolejowego wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic, radiostację gliwicką, Hutę Pokój, sklepy prosto z katowickiego deptaka,
a nawet mogli zauważyć typowy śląski obiad serwowany w lokalnej restauracji.

 

W Funzeum zanurzyli się w multisensoryczną wystawę światła i koloru. Pod opieką przewodnika poszerzyli wiedzę z takich dziedzin jak: fizyka, biologia, historia i sztuka oraz wspólnie spędzili czas na wesołej zabawie.

Wycieczka była bardzo udana!

 

Magdalena Nowicka