Listy do najbliższych – relacje z wycieczki do Mosznej

Klasa 5a – zgodnie z podstawą programową – pisała na lekcji prywatne listy, na przykładzie listu Amfitryty.

Dzięki temu uczniowie ćwiczyli kompozycję i rozmieszczenie treści listu a także przypomnieli sobie elementy składowe, charakterystyczne dla listów prywatnych.

Na chętnych uczniów czekało zadanie dodatkowe. Mogli napisać list do najbliższych, relacjonujący klasową wycieczkę do zamku w Mosznej, podczas której opiekę nad uczniami sprawowały p. Ewa Matusik oraz p. Hanna Świder.

Okazało się, że prawie wszyscy wykonali to zadanie 🙂

Wycieczka odbyła się 17 października i okazała się wielką atrakcją. Dodatkowo pogoda była idealna – było słonecznie i bardzo ciepło.

Zamek w Mosznej ze swoimi wieżyczkami przypomina zamki z filmów Walta Disney’a. Został niedawno odremontowany i kolejne komnaty udostępniono turystom do zwiedzania.

Odrębną atrakcją jest przepiękny park, po którym spacerowaliśmy.

Dodatkowo o godzinie 12.00 oglądaliśmy pokaz fontann z towarzyszeniem muzyki poważnej.

Po tych wszystkich atrakcjach zjedliśmy obiad w zamkowych komnatach. Było magicznie 🙂

O tym wszystkim dzieci napisały w swoich listach 🙂

Ewa Matusik