Uczniowie klas : 2 a i 3 c na wycieczce szkolnej

W dniu 19 września klasa 3 c i klasa 2 a, zwiedziły zajmujący niemal 4000 metrów kwadratowych wyjątkowy obiekt w Centrum Handlowym Europa Centralna. Znajduje się tam kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw Kolor i Światło, które pozwalają wejść w kontakt ze sztuką – dosłownie! Cały obiekt zaplanowany został tak, by dostarczył właściwej dawki zabawy i wiedzy osobom w każdym wieku – od najmłodszych, po najstarsze. Stojąc na przekór muzealnym zakazom i nakazom, Funzeum zachęca by puścić wodze wyobraźni i wyjść poza sztywno narzucone ramy. Aby obudzić prawdziwe zainteresowanie wystarczy czasem dosłownie jedna iskra. Dlatego tak przygotowano obiekt, by jego zwiedzanie stało się niezapomnianym przeżyciem, dostarczającym dokładnie tyle wiedzy, by zaciekawić i nie zanudzić. Przede wszystkim postawiono na interaktywność i zachęcenie młodych ludzi do aktywnego zwiedzania wystaw. Jak każda dobra przyprawa, wiedza podawana jest tu z umiarem, ale w proporcjach dobranych tak, by pobudzić głód wiedzy i zachęcić do dalszego zgłębiania tematów już po zakończeniu zwiedzania. Uczniowie i wychowawczynie byli bardzo szczęśliwi ze zwiedzania tak pomysłowo przygotowanych ekspozycji. Ciekawą zachętą jest możliwość stworzenia własnego projektu na ekspozycję artystyczną – organizatorzy zapewnią wszelką pomoc przy materiałach. Wypada tylko zachęcić inne klasy do zwiedzenia tego ciekawego miejsca.

E.C. ; B. M.-D.; B. Ż. i B.P