KLASA  I B  I  II C  W  WIOSCE  INDIAŃSKIEJ  W  JAWORZNIE

 

Dnia 8 czerwca 2022r  uczniowie klasy I b i II c wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej         w Jaworznie. Na miejscu na dzieci czekali Indianie, którzy przywitali wszystkich w języku Siuksów.                     W trakcie wycieczki dzieci obejrzały osadę Indian, wioskę w jakiej żyli Indianie Równin Ameryki Północnej w XVIII – XIX wieku.

Na terenie wioski dzieci zobaczyły oryginalne tipi, wigwamy, czyli mieszkania Indian, a w nich misternie wykonane repliki autentycznych przedmiotów takich jak: stroje, broń, przedmioty codziennego użytku, a wszystko ze skór upolowanych zwierząt: bizonów, antylop, jeleni.

Zwiedzanie było opatrzone bardzo ciekawymi komentarzami i opowieściami.

Jaworzniccy Indianie zaoferowali dzieciom szereg atrakcji, między innymi było to : malowanie twarzy, strzelanie  z łuku, zabawy z paciorkami, odgadywanie imion indiańskich, rzut strzałą, łowienie rybek, instrumenty muzyczne oraz indiański tor przeszkód.

Po zakończonej zabawie uczestnicy wycieczki zjedli kiełbasę upieczoną na ognisku. W sklepiku zakupiły pamiątki.

Ten dzień pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich. Dzieci były szczęśliwe  i zadowolone. W radosnych nastrojach wróciły do domu.

Mazur- Domosławska, E. Cywińska, B. Żurawka, J. Mazur