Najnowsze wydarzenia – klasa III C

19. maja uczniowie klasy 3C spotkali się w godzinach popołudniowych, by wspólnie spędzić czas, oglądając film. Była to okazja do integrowania się poza zajęciami lekcyjnymi oraz przyjemna forma spędzania czasu wolnego. Dodatkowo, wiele radości sprawiła uczniom pizza, która na czas dotarła do klasy.

 

W dniu 27.05.2022r. uczniowie klasy 3c udali się na wycieczkę do Gliwic. Pierwszym miejscem, które odwiedzili, były pawilony gliwickiej palmiarni, które zrobiły na uczniach wielkie wrażenie. Z ciekawością poszukiwali na egzotycznych drzewach bananów i mandarynek, porównywali drzewa będące źródłem znanych przypraw oraz napojów, takich jak kakao czy kawa. Największym jednak zainteresowaniem uczniów cieszyły się liczne gatunki ryb, występujące w zbiornikach wodnych całego świata, które mogli podziwiać
w gigantycznych akwariach. Kolejnym punktem programu wycieczki było Kolejkowo – magiczny świat miniatur, w którym uczniowie udali się w podróż po znanych miastach Śląska. Podczas tej podróży poszukiwali ukrytych postaci, przeżyli burzę przechodzącą nad Śląskiem oraz podziwiali miasta pod osłoną nocy…Wrażeń było co niemiara!

  1. maja klasę 3C odwiedzili funkcjonariusze prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się z życia wzięte przykłady działań oszustów internetowych, których ofiarą padają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Przykłady te zostały dodatkowo zilustrowane w krótkich filmach animowanych z serii „Owce w sieci”, które w żartobliwy, ale bardzo dobitny sposób przestrzegały młodych ludzi przed nierozsądnymi zachowaniami w sieci.