Wizyta uczniów klasy 4D w firmie KUKA

12 maja uczniowie klasy 4 d odwiedzili wspaniałą siedzibę firmy KUKA. Polska siedziba firmy znajduje się w Tychach przy ul. Mysłowickiej 1.

KUKA jest koncernem działającym na arenie międzynarodowej w branży automatyzacyjnej, osiągającym obroty w wysokości ok. 2,6 mld euro i zatrudniającym około 14 000 pracowników. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Augsburgu. Jako wiodący na rynku światowym producent inteligentnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji firma KUKA oferuje klientom kompleksowe produkty: od robotów poprzez moduły aż do w pełni zautomatyzowanych instalacji i ich połączeń sieciowych w branżach takich jak przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, metali i tworzyw sztucznych, produkcja dóbr konsumpcyjnych, handel elektroniczny/detaliczny i ochrona zdrowia.

Grupę uczniów serdecznie  przywitał  Pan Tomasz Nowak –  Dyrektor KUKA Polska i wręczył Pani Dyrektor Hannie Rabczyńskiej czek na 2 000 zł , z przeznaczeniem na zakup kolejnych kloców Lego Education Spike Prime  do nauki robotyki w szkole.

Bardzo dziękujemy!

Uczniowie wzięli udział w praktycznych warsztatach z obsługi robotów. Mieli okazje pracować z jednym z najnowszych robotów w ofercie KUKA – LBR iisy. Szkolenia dla uczniów prowadzili specjaliści KUKA.

To była bardzo interesująca i pouczająca wycieczka!