Rola przyjaźni w życiu człowieka

Wszyscy potrzebujemy osoby, którą będziemy mogli nazwać przyjacielem. Nawet kiedy wydaje nam się, że poradzimy sobie sami.
Kiedy przechodzimy gorszy czas w życiu, powinniśmy móc liczyć na naszego przyjaciela. Pomoże nam nie czekając na wynagrodzenie za to,  co dla nas zrobił. Jedyne czego będzie oczekiwał, to żebyśmy też przy nim byli, gdy będzie tego potrzebował.
Musimy się przy nim czuć komfortowo. Będzie to osoba, przy której nie będziemy się bać czegoś powiedzieć, śmiać się, czy być po prostu sobą. Dzięki przyjacielowi możemy podnieść swoją samoocenę. Czujemy się lepiej gdy wiemy, że ktoś nas polubił, za to jacy jesteśmy i mamy go przy sobie.
Wiemy, że jeśli powiemy coś mu w sekrecie, to nie powie tego nikomu innemu. Będzie to tylko i wyłącznie nasza sprawa. Nawet gdy się pokłócimy, to nie zdradzi naszych tajemnic.
Zdecydowanie łatwiej odnaleźć się w nowym środowisku i nowych sytuacjach, kiedy mamy osobę, z którą możemy się wszystkim podzielić.
Stworzymy z tą osobą niezapomniane wspomnienia. Będzie to coś naszego, coś, czego nam nikt nigdy nie zabierze. Moment, z którego będziemy się śmiać do końca życia.
Posiadanie przyjaciela to najlepszy sposób na radzenie sobie z okrucieństwami świata. Przyjaźń to coś niesamowitego, kiedy jest zbudowana na wzajemnym zaufaniu i dystansie.

Zuzanna Wolak, Maja Polańska 8d