Dylematy uczniów klasy ósmej

Każdego z nas w klasie ósmej czeka wybór szkoły średniej. Będzie to decyzja, która wpłynie znacząco na naszą przyszłość. W tym artykule chciałybyśmy przedstawić kilka punktów, którymi należy się kierować przy wyborze szkoły.
Najpierw należy się zastanowić nad tym, czy chcemy iść do liceum, technikum czy szkoły branżowej. Przed wyborem rodzaju szkoły warto sprawdzić, co możemy robić po jej ukończeniu. Następnie pomyśleć o swoich mocnych stronach i słabych, co nam przychodzi z łatwo, a co sprawia trudności. Na przykład jeśli umiemy szybko  opanować nowy materiał z matematyki, a polski to jest nasza pięta Achillesa , oczywiste jest, że nie pójdziemy na profil z rozszerzonym polskim. Problem pojawia się, gdy potrafimy chociaż trochę odnaleźć się w każdym przedmiocie. Wtedy warto wziąć pod uwagę swoje prawdziwe pasje. Czy to co nam sprawia największą przyjemność, może być naszą pracą w przyszłości. Można postarać się dopasować profil klasy do naszego zainteresowania.
Ważne jest to, żeby nie wybierać  szkoły, bo tam idzie nasz kolega czy koleżanka. Powinniśmy sami podjąć decyzję. Wiadomo, że nie chcemy zostać sami w nowym środowisku, ale wszyscy jesteśmy tak samo tym przejęci. Na pewno znajdzie się osoba, z którą nawiążemy nową relację.
Życzymy powodzenia przy wyborze!
Maja Polańska, Zuzanna Wolak 8d