UCZYMY SIĘ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA Z „ AUTOCHODZIKIEM”

W dniach 10 i 11 marca 2022r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z edukacji komunikacyjnej dla klas I-III pt. „ AUTOCHODZIK”, które przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tychach: inspektor Honorata. Bończak, Radosław Wałkowicz , Kazimierz Zięcina i Anna. Dłubak. Celem zajęć było przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Podczas warsztatów prowadzący wykorzystali autochodziki – specjalne pojazdy, które dzieci mogły założyć na siebie, by wcielić się w rolę kierowcy.
Zainscenizowane sytuacje sprzyjały poznaniu i postrzeganiu zasad ruchu drogowego w myśl zasady – nauka poprzez zabawę. Dzieci przypomniały sobie podstawowe znaki i sygnały drogowe, środki komunikacji i transportu oraz podstawowe zasady zachowania się na chodniku i jezdni. Zajęcia te uczyły i kształtowały właściwe nawyki podwyższające poziom bezpieczeństwa małych uczestników ruchu drogowego.
Warsztaty uczniom klas I-III bardzo podobały się i były niezwykłą kreatywną zabawą połączoną ze zdobyciem jakże ważnych i cennych umiejętności.
Na zakończenie funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tychach wręczyli wszystkim uczniom znaczki odblaskowe, które należało przypiąć do zamka kurtki, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

Serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej w Tychach za interesującą lekcję bezpieczeństwa.