Opieka świetlicowa dla dzieci od 3 – 6 lat

Щоб задовольнити потреби догляду та адаптації в новому середовищі наймолодших біженців – дітей з України дошкільного віку, у місті Тихи ми створюємо дружнє місце, де вони зможуть безпечно та приємно проводити час.

 

Відділення денного перебування буде створено у дитячому садку No 5 м. Тихи за адресою вул. Orzeszkowa 56, який розпочне роботу з четверга, 10 березня 2022 року, і працюватиме з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 13:00.

Залежно від потреб може змінюватися графік роботи відділення.

Діти перебуватимуть під опікою вчителів за підтримки людини, яка постійно розмовляє українською. Також вони зможуть скористатися безкоштовним харчуванням – обідом.

 

Прийом дитини до відділення денного перебування можливий після попереднього телефонного запису з керівництвом дитсадка за номером 32/216-22-01.

Wychodząc naprzeciw potrzebom w zakresie opieki i adaptacji w nowym środowisku najmłodszych uchodźców – dzieci z Ukrainy w wieku przedszkolnym, w mieście Tychy tworzymy przyjazne miejsce, w którym będą mogły bezpiecznie i miło spędzić czas.

Utworzony zostanie oddział opieki świetlicowej w Przedszkolu nr 5 w Tychach przy ul. Orzeszkowej 56, który rozpocznie działalność w czwartek 10 marca 2022 r. i będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00.

W zależności od potrzeb godziny pracy oddziału mogą ulec zmianie.

Dzieci będą przebywać przez cały czas pod opieką nauczycieli, wspieranych przez osobę władającą językiem ukraińskim. Będą mogły również skorzystać z bezpłatnego posiłku – obiadu.

 

Przyjęcie dziecka do oddziału opieki świetlicowej będzie możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na rozmowę z dyrekcją przedszkola pod numerem telefonu 32/216-22-01.