Dziś rysowano w japońskim stylu Kawaii

W ramach promocji czytelniczych zainteresowań w świetlicy, dzieci poznają nowe książki, (lub grają w planszówki).
Dziś rysowano w japońskim stylu Kawaii.

Kawaii – przymiotnik w języku japońskim oznaczający: „sympatyczny”, „uroczy”, „czarujący”, „śliczny”, „słodki”, „milutki”. Jednocześnie jest to określenie japońskiego nurtu kulturowego, polegającego na postrzeganiu i tworzeniu świata jako uroczego, słodkiego, ujmującego. Posiada emocjonalny charakter. Odnosi się zarówno do osób, rzeczy, przedmiotów, jak i zjawisk. Można to słowo rozumieć jako cechę, dzięki której dana rzecz jest kochana lub możliwa do kochania. Postrzeganie w sposób kawaii jest skrajnie subiektywne. Może polegać na specyficznym wyglądzie, zachowaniu oraz sposobie wypowiadania się.
Szkolna biblioteka zaprasza po trzy tomy inspiracji do zajęć plastyczno -uroczych.

Zajęcia prowadziła : Beata Pajest