Tydzień wiedzy o bezpieczeństwie

W dniach 08-15.12.2021r. w szkole odbył się dla uczniów klas 1-3 tydzień o bezpieczeństwie pod hasłem: „JESTEM BEZPIECZNY, BO WIEM …”. Celem tygodnia o bezpieczeństwie było propagowanie wśród dzieci bezpieczeństwa związanego m.in. z tematyką uczestnictwa w ruchu drogowym, zachowania w sytuacji ataku agresywnego psa lub spotkania z nieznajomym czy ostrożnego korzystania z urządzeń elektrycznych.

Uczniowie  klas I  uczestniczyli w konkursie plastycznym na najładniej pokolorowany rysunek.

Uczniowie klas II uczestniczyli w “Zgaduj-zgaduli”. Każdy uczeń miał możliwość odgadnięcia zadanej zagadki i otrzymania słodkiego upominku.

W klasach III odbył się szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie, w którym I miejsce zdobyły uczennice klasy III b – Karolina Olczyk i Julia Opalińska, II miejsce uczennice klasy IIIc – Edyta Galas i Julia Rapacz, a III miejsce uczniowie klasy IIId – Wiktor Losko i Jakub Niesyto.

Wszyscy uczniowie uczestniczyli w spotkaniu ze strażnikiem miejskim na temat “Czy pies może ugryźć?”, w ramach, którego zostali zapoznani z zasadami postępowania w kontakcie z niebezpiecznym psem. Oglądali również filmy edukacyjne poświęcone tematyce bezpieczeństwa, w tym przeciwdziałaniu zakażeniu koronawirusem.

 

            Serdecznie dziękujemy wychowawcom i uczniom klas 1-3 za udział.

 

Organizatorzy: Elżbieta Cywińska, Marta Lorens, Barbara Mazur-Domosławska