Bierzemy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

 

W minionym tygodniu do szkolnej biblioteki dotarło zamówienie dziewięciu kartonów, czyli 268 sztuk nowych pachnących, ilustrowanych i zachęcających do czytelnictwa publikacji dla naszych uczniów i nauczycieli. Księgozbiór został wzbogacony o książki znane i lubiane. Są nowe wydawnictwa serii „czytam sobie” dla czytelników wczesnoszkolnych. Kolejne pozycje z serii Zosia i jej zoo. Przygody Neli -małej reporterki. Książki biograficzne o małych, sławnych  między innymi Karolu Darwinie, aktorach, sportowcach. Są piękne!, ilustrowane wydania książek popularnonaukowych znanych autorów np. wielbicielki zwierząt Pani Doroty Sumińskiej pt. ”Czy ryby piją wodę?”. Czy wydania albumowe Aleksandry i Daniela Mizielińskich , słynne „Mapy”, lub „Którędy do Yellowstone?”-przewodnik po parkach narodowych w formie komiksowej. Mamy dla was także inne komiksy ! Dla starszej młodzieży uzupełnione są serie „Zwiadowcy” i „Baśniobór”, oraz nowe książki Jo Nesbo. A także publikacje Justyny Drzewieckiej „Ratownicy czasu”- na razie w dwóch tomach. Interesująca jest kolekcja Shannon Messenger pt.”Strażniczka”- o sile przyjaźni i zaufania, które nawiązują do przygód jakie miewali bohaterowie Harrego Pottera, czy Percy’ego Jacksona. Pojawiły się wydania ilustrowane Harrego Pottera , „Fantastyczne zwierzęta”, i świąteczna książka Rowling pt. „Gwiazdkowy Prosiaczek”, oraz „Ikabog”-pisany w trakcie pandemii. Są piękne książki-albumy na temat Mody, Sztuki, Designu i wiele, wiele innych wspaniałości. Zachęcamy wszystkich gorąco do zapoznania się z bogatą ofertą naszej biblioteki i korzystania ze zbiorów także podczas nauki zdalnej, będziemy na Was czekać 😊 Wasze bibliotekarki.