Spotkanie czytelnicze z okazji Mikołajek

W dniu 6 grudnia 2021 klasa 2 b z Panią Bożena Kaizik i Panią Małgorzatą  Christ odwiedziła szkolną bibliotekę, aby uczestniczyć w spotkaniu czytelniczym z okazji Dnia Świętego Mikołaja. Dzieci wysłuchały opowiadania księdza Jana Twardowskiego, o tym jak odwiedził chorą dziewczynkę, która biorąc go za Świętego Mikołaja wyzdrowiała. Następnie klasa śpiewała piosenkę pt. „Pada śnieg” . Później dzieci dały się porwać zabawie w rozwiązywanie zagadek zimowych – krzyżówki z hasłem, które brzmiało: „Jedno serce dwie osoby”, a pomysłu dostarczyło czasopismo dla dzieci „Małe charaktery”. Na koniec dzieci otrzymały – oczywiście od Mikołaja- słodki upominek w postaci pierniczków. Po południu klasa 4 d odwiedziła bibliotekę, aby wspólnie dekorować pierniczki i czytać książkę Marcina Przewoźniaka pt. „Dwa miśki na wynos”, o tym jak zepsute i niechciane już zabawki znalazły ciepły dom i ważne zajęcia w kwaterze Świętego Mikołaja. W szkolnej świetlicy dzieci wysłuchały opowiadania Astrid Lingren pt. „Gwiazdka w Bullerbyn”. Niektóre z dzieci właśnie czytają lekturę „Dzieci z Bullerbyn” i były świetnie zorientowane, kto jest czyim dziadkiem i ile lat ma mała Kerstin, która nie może jeszcze pracować, tak jak starsze dzieci. Święta coraz bliżej, więc tematów świątecznych nie zabraknie.