DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ KLASIE II C

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś- maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.
Miękki, puchaty i taki z łatką jest najmilszą zabawką, najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu.
Z tej okazji, w tym dniu uczniowie naszej klasy mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
Podczas zajęć uczniowie poznali historię pluszowego misia. Oglądali ciekawe filmy edukacyjne, wzbogacili wiedzę na temat różnych gatunków misiów, cech charakterystycznych, warunków, w których żyją. Poznali także bajkowych misiów. Słuchali wierszy o misiach. Śpiewali piosenki o misiach i tańczyli z misiami. Każdy uczeń mógł przedstawić swojego misia i opowiedzieć o nim.
Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali misia- składankę i zorganizowali wystawkę prac. Odbył się także quiz o misiach.
Na zakończenie zajęć uczniowie za swoje zaangażowanie otrzymali dyplomy „ Przyjaciela Pluszowego Misia”
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

E. Cywińska, J. Mazur