Dzieci swoje prawa mają i je dobrze znają

22 listopada uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jednocząc się z rówieśnikami na całym świecie. Z tej okazji prawie wszyscy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, a nauczyciele podjęli szereg działań mających zaznajomić dzieci z ich prawami. Najmłodsi poznawali je oglądając ciekawe filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne. Brali udział w dyskusjach, wypełniali ciekawe karty pracy, tworzyli mapę myśli, słuchali piosenki pt. „Prawa dziecka”. Wykonali również wiele pięknych prac plastycznych i plakaty. Dowiedzieli się co to jest Konwencja Praw Dziecka, dlaczego została ona uchwalona i jakie instytucje są odpowiedzialne za gwarantowanie dzieciom ich praw. Wszystko to działo się w specjalnie udekorowanych salach. Na pamiątkę tego wydarzenia na korytarzu szkolnym zawisła gazetka.