Wycieczka do Częstochowy

16 listopada br.  uczestnicy konkursu o bł. Stefanie Wyszyńskim – Prymasie Polski, pojechali autokarem na wycieczkę do Częstochowy.

Uczniowie pokłonili się najpierw Matce Bożej na Jasnej Górze. Podczas Mszy św. odprawianej przez ks. Krzysztofa Stalę polecali naszej Niebieskiej Matce całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 35, a do specjalnej skarbonki wrzucili przygotowane przez siebie intencje modlitewne.

Wielkie zainteresowanie wzbudziła wystawa zorganizowana z okazji beatyfikacji Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzieci podziwiały ornaty, pamiątkowe monety, medale i popiersia.

Prawdziwy zachwyt wzbudziły piękne, zabytkowe monstrancje w jasnogórskim skarbcu oraz wiele innych cennych rzeczy ufundowanych przez darczyńców na przestrzeni wieków.

Uczniowie przeszli wałami, zobaczyli z nich stacje drogi krzyżowej,  aleje, którą zwykle pielgrzymują w sierpniu wierni, błonie gdzie gromadzą się na Mszy św. polowej, a nawet dotknęli prawdziwych armat służących kiedyś do obrony Jasnej Góry przed wrogami.

Wśród tych wszystkich atrakcji był czas, by posilić się na dalszą drogę u Sióstr Józefitek, który przyjęły nas w Częstochowie z gorącą herbatą, zupą i równie gorącym sercem.

Nie mogło zabraknąć też licznych zdjęć, w tym przed pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego, który kłania się przed Jasną Górą. To Jego beatyfikacja w tym roku przyczyniła się do zorganizowania Szkolnego Konkursu Wiedzy o Prymasie w klasach II-III i IV-VI i uwieńczenia go wyjazdem do Matki Bożej, która prowadziła Go przez całe życie.

Dziękujemy Ks. Proboszczowi z parafii św. Benedykta za sponsorowanie wycieczki, którą nasi uczniowie z pewnością zapamiętają na bardzo długo.

Organizatorzy – Katecheci Szkoły Podstawowej nr 35:

Klaudia Sznapka i Magdalena Kosche

Ks. Krzystof Stala