NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 2 C

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, szacunku dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada 2021r. w klasie 2 c odbyła się uroczysta lekcja z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie oglądali film edukacyjny pt. “Święto Niepodległości”. Utrwalili  wiadomości o symbolach narodowych. Czytali wiersze o tematyce patriotycznej i wspólnie wyrecytowali wiersz pt. „ Kto ty jesteś”. Słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne. Przygotowali kreatywne prace plastyczne- białego orła na czerwonym tle. Wspólnie przygotowali gazetkę  tematyczną.

O godzinie 11:11  dumnie , przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy   hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” uczestnicząc w akcji MEN „ Szkoła do hymnu”

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w klasie 2 c i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach uczniowie od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i  uczucia patriotyczne.

                                                                                                             E. Cywińska, J. Mazur