“Szkoła pamięta”

Klasa II c przyłączyła się do akcji “Szkoła pamięta” organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie odwiedzili w Tychach miejsca pamięci o bohaterach naszej wolności, którzy związani byli z naszym regionem. Zapali znicze pod pomnikiem bohaterów i chwilą ciszy uczcili ich pamięć.
Podczas zajęć w szkole poznali bohaterów naszej historii- regionu walczących o wolność Śląska : Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego i Polę Maciejowską na podstawie opowiadania „ Pola, Wojtek i trzy skrzydła”. Wspólnie z nauczycielami przygotowali gazetkę, na której zamieścili palący się znicz i napis „ Bohaterom cześć i chwała”
Uczniowie klasy II c zaproszeni zostali także do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 13 w Tychach na teatrzyk kamishibai o bohaterach walczących o wolność Polski. Oglądnęli interesującą wystawę książek o tematyce patriotycznej. Dzieci były bardzo zainteresowane historią naszego regionu. Była to najciekawsza lekcja historii… Akcja „Szkoła pamięta” na zawsze pozostanie w pamięci uczniów.

E. Cywińska, J. Mazur