Szkoła Pamięta

28 i 29 października w ramach akcji Szkoła pamięta uczniowie klasy 8 C i 8 E przygotowali gazetkę szkolną. Młodzież świeżo po lekturze Kamieni na szaniec, postanowiła upamiętnić czyny poznanych bohaterów.
Klasa 8 E postanowiła zapoznać społeczność szkolną z Alkiem, Zośką i Rudym, ale chcieli też zrobić coś więcej. Uczniowie wpadli na pomysł warty honorowej, przygotowali więc wiązankę kwiatów i znicze, a sami uroczyście się ubrali.
Wszyscy podeszli do zadania z wielkim zaangażowaniem i wykazali się pomysłowością, a co najważniejsze poczuli, że to od nich zależy pamięć o bohaterach.

Jolanta Ferdek, Justyna Kliś i Sylwia Tomczyk

Lekcja w 7b
Klasa 7b przygotowała materiały na lekcję wspomnień. Zajęcia poprzedziły ciekawe rozmowy z bliskimi. Skarbnicą wiedzy okazali się seniorzy. Wiele informacji zaskoczyło i wzruszyło młodych spadkobierców przeszłości. Z dumą prezentowali pamiątki i dzielili się opowieściami.