UCZNIOWIE KLAS I-III UCZĄ SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY

Być może zdarzyło Ci się przejść obok osoby, która leżała bezwładnie na ławce w parku czy na dworcu i pomyśleć, że to bezdomny lub człowiek będący pod wpływem alkoholu. Czasem zbyt pochopnie oceniamy innych, nie pamiętając o tym, że od naszego zachowania może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Ratowanie ludzi jest obowiązkiem każdego z nas!
Od tych słów rozpoczęły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, które prowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. A to wcale nie jest takie łatwe i proste. Jednak uczniowie, jak zawsze aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoją wiedzą w tym temacie.
Nasi najmłodsi wiedzą, że wzywając służby ratunkowe należy:
• mówić spokojnie, bo osoba przyjmująca wezwanie musi wszystko zrozumieć;
• powiedzieć, gdzie nastąpiło zdarzenie;
• poinformować, co się stało i krótko opisać zdarzenie lub sytuację;
• podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu;
• odpowiadać ściśle na pytania dyspozytora;
• po podaniu wszystkich informacji nie rozłączać się i poczekać, aż zrobi to dyspozytor.