BAJKA PANA KLEKSA – ale bajka……

Dnia 17 września uczniowie klasy 2a i 2b odwiedzili „Bajkową Akademię Pana Kleksa” mieszczącą się w Katowicach. Jest to miejsce do zabawy, edukacji, odkrywania świata, rozwiązywania zagadek.
Dzieci miały do wykonania różne zadania i musiały znaleźć zaginione przedmioty. Czekała na nich tajemnicza ściana z szufladami i guzikami, układanka z klocków, magiczne drzwi, tor przeszkód, kręta zjeżdżalnia, poszukiwanie w ciemności ukrytej mapy i wiele innych atrakcji. Było też trochę kosmosu na Ziemi – dzieci poznawały planety układu słonecznego oraz co nieco ekologii – wizyta na złomowisku robotów.
Na koniec czekała na dzieci jeszcze jedna atrakcja – warsztaty naukowe. Był ogień, dym, kolorowe płyny oraz eksperymenty wykonywane przez dzieci pod czujnym okiem prowadzącego.
Jaka szkoda, że ta BAJKA tak krótko trwała.


H.R,B.K,M.Ch