MYŚLĘ,  WIĘC  NIE  ŚMIECĘ

 

Tegoroczna akcja “Sprzątanie świata” przyjęła hasło “Myślę, więc nie śmiecę”.
Działania akcji odbywały się głównie w dniach 17 – 19 września i przybierały różne formy.

Klasa 4a włączyła się w tę ważną inicjatywę. Na lekcji wychowawczej rozmawialiśmy o potrzebie ochrony naszej wspaniałej planety. Uczniowie opowiadali również o segregacji śmieci w ich domach. Obejrzeliśmy także ciekawy film o recyklingu (recykling to słowo, którego znaczenie wyjaśnialiśmy na zajęciach 🙂 prowadzonym w Szwecji – kraju uznawanym za jeden z przodujących w ochronie przyrody.

Przemyślenia dotyczące potrzeby dbania o Ziemię przybrały następnie kształt plakatów zachęcających do refleksji i włączania się przez cały rok w akcję sprzątania świata.

Warto też praktycznie zastosować hasło tegorocznej akcji i nie tylko sprzątać,
ale też NIE ŚMIECIĆ.