Uczniowie klas 2a i 2 b zwiedzają okolicę

Dnia 10.09.2021r. uczniowie klas 2a i 2b wybrali się nad Jezioro Paprocańskie w celu poznania najbliższej okolicy i jej ciekawostek.

Spacerując brzegiem jeziora dzieci miały możliwość rozwijania swoich umiejętności obserwacyjnych – przyglądały się tafli jeziora, poszukiwały charakterystycznych roślin i zwierząt występujących w okolicy, a także słuchały odgłosów natury.

Lekcja przyrody w terenie, w czasie której omówiona została tematyka potrzeby ochrony środowiska naturalnego, a także ustalony został Regulamin Turysty – Przyjaciela Natury bardzo się wszystkim spodobała.

No i na koniec: gry i zabawy na plaży oraz na placu zabaw (statek Santa Maria).

„Piękne jest to nasze jezioro” – z tym stwierdzeniem wszyscy uczestnicy zgodzili się jednogłośnie. To może świadczyć o przywiązaniu najmłodszych tyszan do własnego regionu.

H.R.,B.K.,M.Ch.