Wizyta w firmie KUKA Polska

16 czerwca wyruszyliśmy na spotkanie przygody o charakterze science-fiction.

Tę wyprawę podjęli uczestnicy tegorocznej – piątej już – edycji ogólnopolskiego konkursu “Być jak Ignacy”  należący do Koła Naukowego “Klucz do dobrej przyszłości”.

Byli to uczniowie  klasy 6a: Lena Góral, Milena Janota, Hania Nalepa, Judyta Mlak, Judyta Osiecka i Jacek Łukaszkiewicz; uczennice klasy 6c: Teresa Nowakowska i Wanda Zielińska oraz uczniowie klasy 6e: Filip Brodzki i Mateusz Poloczek.

Na wyprawę wyruszyli wraz z opiekunem koła, panią Ewą Matusik.

Na początku zostaliśmy serdecznie ugoszczeni przez wspaniałą Panią Basię Podbiał oraz Pana Tomasza Pietrzyka.

Bardzo gościnny okazał się też robot, który częstował nas sokami. Wstrząsał butelkę, otwierał ją a następnie nalewał sok do szklaneczek. Trzeba przyznać, że robiło to na nas duże wrażenie. Oczywiście taki sok smakował lepiej 😉 A do tego jeszcze ciasteczka 🙂

            Następnie Pan Tomasz Pietrzyk zaprosił nas do sali konferencyjnej. Tam z wykorzystaniem prezentacji i filmików przekazał nam  tajniki pracy firmy KUKA, różne ciekawostki a także możliwości pracy robotów. Poczuliśmy się jak profesjonaliści J Nie skończyło się tylko na teorii, ponieważ kolejnym etapem naszej wizyty była obserwacja pracy różnorodnych robotów w specjalnej hali. A było co obserwować, bo umiejętności tych urządzeń są fascynujące.

Po wielu atrakcjach zostaliśmy jeszcze obdarowani gadżetami i tak, pełni wrażeń, zakończyliśmy naszą wizytę w świecie innowacji i realizacji możliwości ludzkiego umysłu i ludzkiej wyobraźni.

Cieszymy się i jesteśmy dumni, że tak niezwykła firma ma swoją siedzibę właśnie w Tychach. Uczniowie stwierdzili, że chcieliby pracować w takim miejscu.

            Mamy nadzieję, że spełnią się ich marzenia. Nauka, praca, ciekawość świata i rozwój na pewno będą przydatne w realizacji tych marzeń.

Zobacz reportaż filmowy – Film