Tydzień Mózgu

W dniach 7-11 czerwca 2021 r. w naszej Szkole odbył się Tydzień Mózgu pt „Use Your Mózg”. Organizatorzy przygotowali z tej okazji wiele, ciekawych aktywności.

Każdego dnia w gabinecie pedagoga, w świetlicy górnej oraz w bibliotece na dzieci czekały różnego rodzaju łamigłówki (labirynty, wyszukiwanie różnic, sudoku itp.). Za każdą rozwiązaną łamigłówkę można było otrzymać 1 punkt. Ponadto codziennie na przerwach odbywały się potyczki logiczne Smart Games®. Do rozgrywek bardzo chętnie przystępowali nasi najmłodsi uczniowie. Na profilu Szkoły na Facebook’u codziennie można było przeczytać ciekawostki dotyczące ludzkiego mózgu. Tydzień Mózgu odbywał się również online, dzięki przygotowanym wcześniej wyzwaniom w aplikacji Wordwall. Dla najmłodszych utworzono Kiosk z Literkami, w którym dzieci miały za zadanie stworzyć wyrazy z podanych liter lub poszukiwać brakujących literek w wyrazach. Z kolei klasy pierwsze zaproszono do wspólnej zabawy w Mini Escape Room w bibliotece szkolnej. Podczas tego wyzwania dzieci rozwiązywały zagadki, aby odnaleźć klucz do otwarcia drzwi.

W ostatnim dniu Tygodnia Mózgu można było wysłuchać ciekawego webinaru pt. „Mózg zdrowy, a mózg w mózgowym porażeniu dziecięcym i udarze”, na który zostali zaproszeni nauczyciele oraz rodzice naszych uczniów. Webinar poprowadziła lek. med. Zuzanna Fizia, neurofizjolog, której raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

Klasy i uczniowie, którzy byli najbardziej aktywni podczas całego Tygodnia otrzymali dyplomy i drobne nagrody. Szczególnie aktywne klasy to: II a, II b i VII d.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w zgłębianiu tajemnic ludzkiego mózgu!