Tydzień zdrowia

W dniach od 7 do 11 czerwca 2021 r. odbył się w szkole “Tydzień zdrowia” dla uczniów klas I-III, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i profilaktyki medycznej, a także zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną wśród dzieci i dorosłych.

            Pierwszym zadaniem było stworzenie “Mapy zdrowia” w celu rozpowszechnienia wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia oraz oglądanie filmu edukacyjnego pt.: “Zachowaj równowagę z Pascalem”. Po projekcji tego filmu uczniowie zapamiętali, że należy uprawiać sport każdego dnia, a dieta powinna być urozmaicona i bogata w warzywa i owoce.

            W klasach I odbył się konkurs plastyczny nt. “O zdrowie dbamy, aktywnie czas spędzamy”. Zadaniem uczestników było przedstawienie różnych form aktywnego spędzania czasu. Spośród wielu prac, które wpłynęły na konkurs jury nagrodziło prace następujących uczniów:

  • I miejsce: Nikola Żaba
  • II miejsce: Laura Dąbek
  • III miejsce: Paweł Ochojski

            Natomiast w klasach II przeprowadzono konkurs wiedzy pt. “Wiem, co jem, bo dbam o swoje zdrowie”. Z każdej klasy II wychowawcy wyłonili dwóch uczniów – przedstawicieli klas, którzy reprezentowali swoją klasę w konkursie.

Najlepiej poradzili sobie uczennice klasy IIc: Edyta Galas i Wiktoria Senik.

II miejsce zajęli uczniowie IIa: Bartosz Kurtok i Maciej Świerczyński

III miejsce – uczniowie IIb: Julia Opalińska i Filip Radzimirski

IV miejsce – uczniowie IId: Jarosław Kokoszka i Wojciech Wolak

Kolejnym zadaniem był “Tor przeszkód na wesoło” zorganizowany w sali gimnastycznej dla uczniów klas III. Uczniowie mieli za zadanie pokonać tor przeszkód w najkrótszym czasie. Najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:

  • w klasie IIIa – Sandra Placheta,
  • w klasie IIIb – Sebastian Banaśkiewicz,
  • w klasie IIIc – Emilia Wiśniowska,
  • w klasie IIId – Olaf Wrzesień.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdobyli najlepsze miejsca w konkursach.