Z życia gromady zuchowej – MISJA-WETERAN

29 maja obchodziliśmy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W związku z tym Klub 18 bpd „Dom Żołnierza”  w Bielsku-Białej zorganizował akcję pod hasłem “MISJA-WETERAN, SZANUJĘ I WSPIERAM”.

Akcja polegała na wysyłaniu kartek, pocztówek lub laurek z podziękowaniami weteranom za ich ciężką służbę.

Hufiec Ziemi Tyskiej przyłączył się do tej akcji, zapraszając do udziału swoich podopiecznych. „ŁOWCY PRZYGÓD”, czyli zuchy z gromady działającej przy naszej szkole, wykonały kartki okolicznościowe oraz napisały podziękowania i życzenia dla weteranów.

 

Była to okazja do poznania znaczenia i roli weterana, a także możliwość przekazania żołnierzom kilku słów wdzięczności za udział w misjach, odwagę, patriotyczną postawę, oraz dbanie o to, aby nasza Ojczyzna pozostała wolna od zagrożeń otaczającego świata.