Projekt „Lacus”, czyli wokół tyskiego Jeziora Paprocańskiego

Muzeum Miejskie w Tychach startuje z nową propozycją edukacyjną. Kierujemy się na obszar unikalny i jeszcze niezbadany – Jezioro Paprocańskie. Stanie się centrum zainteresowania oraz inspiracją dla działań kreatywnych z pogranicza nauki i sztuki, a jako bohater – przybliży zagadnienia związane z biologią, geografią, fizyką i chemią. Czekają warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów.

Zaczynamy już na początku czerwca 2021 roku kameralnymi kreatywnymi plenerowymi warsztatami rodzinnymi. To propozycja nie tylko dla najmłodszych w wieku przedszkolnym – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Gotowi wyruszyć we wspólną wodną podróż?

 

Podróż – poznaj jezioro
kameralne kreatywne plenerowe warsztaty rodzinne


Pierwsza odsłona projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych przygód i podróżniczych wyzwań sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

To tu odkryjesz i poznasz tajemnice Jeziora Paprocańskiego, a przy tym w kreatywny i oryginalny sposób spędzisz czas! Czekają zadania wzbudzające chęci odkrywania i eksploracji swojego najbliższego otoczenia, a także pobudzające zmysły. Efektem warsztatów będzie stworzenie pracy plastycznej – jej bazą stanie się model jeziora i materiały zgromadzone podczas warsztatów.

data: 5 czerwca 2021 (sobota), godz. 10.00–12.00, 13.00–15.00 i 16.00–18.00
miejsce zbiórki: Ośrodek Rekreacyjny Paprocany (pomiędzy boiskiem do koszykówki a wodnym placem zabaw), Tychy
zapisy: Paulina Niemczyk, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e-mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/podroz-poznaj-jezioro/
https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/podroz-poznaj-jezioro-2/
https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/podroz-poznaj-jezioro-3/