UCZNIOWIE KLASY 2 D UCZESTNICZYLI W ZAJĘCIACH CENTRALNEGO DOMU TECHNOLOGII W WARSZAWIE

Dnia 21 kwietnia uczniowie klasy 2D uczestniczyli online w warsztatach “Witaj w krainie Robotów“,  Organizatorem warsztatów był Centralny Dom Technologii w Warszawie. W czasie spotkania uczniowie rozmawiali o tym, gdzie obecnie wykorzystywane są roboty oraz pracowali w programie Blockly. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu, pod kierunkiem prowadzącego –Pana Łukasza Dzierana uczyli  się programowania robotów, a także projektowali swoją własną podróż, wraz  z robotem. Zajęcia w szczególnym stopniu skupiały  się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Uczniowie poznawali, jak stworzyć algorytm, oraz wykorzystywali tą wiedzę w praktyce programując wirtualną wycieczkę.  Dzięki warsztatom, uczniowie zainteresowali się światem programowania w Blockly. Dowiedzieli się także, gdzie i w jakim stopniu używane są obecnie roboty. Warsztaty rozbudziły w uczniach klasy 2d ciekawość programowaniem oraz tematem robotyki.

Wychowawca – Klaudia Kotuła

Nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne – Agnieszka Samson