pierwszy ogólnopolski plebiscyt na Najpiękniejsze Polskie Słowo

Fundacja Akademia Retoryki Igora Zalewskiego organizuje pierwszy ogólnopolski plebiscyt na Najpiękniejsze Polskie Słowo.
Celem tego projektu jest integracja społeczeństwa za pomocą języka polskiego i uwrażliwienie Polaków na jego urodę.
Zachęcamy nauczycieli, aby wraz z uczniami wzięli udział w plebiscycie i pokazali dzieciom i młodzieży, że język nie musi być wulgarny, agresywny czy dyskryminujący.
Wybierając Najpiękniejsze Polskie Słowo, chcemy skłonić odbiorców do refleksji nad pięknem języka.
Wiemy, że nauczyciele w wielu szkołach przeprowadzili już lekcje poświęcone słowom, których zwieńczeniem było głosowanie. Sprawiło to młodzieży dużo radości i satysfakcji.

W plebiscycie każdy może oddać swój głos na wybrane słowo spośród dziesięciu zaprezentowanych przez naszych ambasadorów. Naszymi reprezentantami zostali Anna Dziewit- Meller, Ilona Łepkowska, Magdalena Mołek, Bovska, Robert Górski, Piotr Mieśnik, Zbigniew Zamachowski, Adam Woronowicz, Kuba Sienkiewicz i Jeremi Sikorski.
Głosowanie jest anonimowe.
Link do głosowania: https://akademiaretoryki.pl/najpiekniejsze-polskie-slowo
Plebiscyt można również śledzić na Facebooku oraz Instagramie Akademii Retoryki. Będą się tam pojawiały różne, ciekawe zadania językowe.
Równocześnie chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów do udziału w konkursie dla szkół podstawowych i średnich, którego zasady i terminarz zamieszczamy powyżej. Dla zwycięskich zespołów przewidziane są specjalne nagrody!
Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w nasze przedsięwzięcia!