Drodzy uczniowie nie BÓJCIE SIĘ POWROTU DO SZKOŁY :)

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic . Dlatego nasza szkoła pragnie podarować dzieciom i młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli się wszyscy zobaczyć twarzą w twarz. Kochani uczniowie – NIE BÓJCIE SIĘ POWROTU DO SZKOŁY 🙂

31MAJA – DZIEŃ INTEGRACJI !

PODPOWIEDZI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

  1. Nie obwiniaj się za to, że możesz mieć trudności w powrocie do szkoły. Bądź przygotowany na to, że powrót do szkoły może nie przebiegać, tak jak sobie wyobraziłeś. Rok w życiu każdego to długo, mogło zajść wiele zmian u Twoich kolegów, nauczycieli i będziesz potrzebował czasu, aby się do nich przyzwyczaić.
  2. Jeśli czujesz złość, smutek albo rozczarowanie, pamiętaj, że to są emocje, które towarzyszą każdemu – masz do nich prawo. Dzięki tym emocjom możesz się zorientować, co jest dla Ciebie dobre a czego się boisz.
  3. Mów zaufanemu dorosłemu o swoich ewentualnych niepokojach i wątpliwościach związanych       z powrotem do szkoły. Rodzice i nauczyciele są po to, aby Cię zrozumieć i pomóc.
  4. Zaplanuj swój dzień i staraj się zrealizować plan. Jeśli się uda, da Ci to poczucie kontroli, spełnienia i zwycięstwa. Być może będziesz potrzebować kilku prób zanim osiągniesz sukces.
  5. Staraj się zrozumieć i tolerować innych. Część koleżanek i kolegów może mieć trudności w powrocie do szkoły, być może zmienili się w czasie pandemii i nauczania zdalnego, mają inne od Ciebie opinie o obecnej sytuacji. Każdy ma prawo być sobą i być pozytywnie przyjęty w grupie. Ty także masz prawo być sobą i oczekiwać akceptacji i zrozumienia od innych.

pozdrawiam Was serdecznie

Hanna Rabczyńska