uczniowie klasy 3 c realizowali projekt edukacji ekologicznej “Ekoeksperymentarium”

W dniach od 16 kwietnia do 27 kwietnia uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach zdalnych projektu edukacji ekologicznej “Ekoeksperymentarium” realizowanego pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

W ramach projektu wzięli udział w edukacyjnej grze ekologicznej, podczas której udało im się uzyskać tytuł Mistrzów Ekologii. Pięknie ilustrowana gra w prosty sposób uczy i rozwija dobre ekologiczne praktyki u dzieci, podpowiada jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę.

Dzięki wizycie w wirtualnym domu i ukrytym w jego pokojach łamigłówkom, można łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska mają nasze drobne nawyki. Celem programu było podnoszenie świadomości uczniów w zakresie oszczędzania zasobów Ziemi oraz wpływu człowieka na zmiany klimatu.

Dyplom_III_c