uczniowie klasy 8 A uczestniczyli w zajęciach Centralnego domu technologii w warszawie

Klasa 8 A w Centralnym Domu Technologii Dnia 15 kwietnia uczniowie klasy 8A uczestniczyli online w warsztatach “Zrób swoją grę“, uczących podstaw programowania w oparciu o gamingowe zainteresowania młodzieży.Organizatorem warsztatów był Centralny Dom Technologii w Warszawie. W czasie spotkania uczniowie rozmawiali o ulubionych grach oraz pracowali w programie Scratch, poznając możliwości jej modyfikacji. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu, pod kierunkiem prowadzącego –Pana Zbigniewa Bujaka, tworzyli swoją własną grę, ucząc się przy tym najważniejszych komend używanych w nauce programowania oraz metod analizy i poprawiania programistycznych błędów.Dowiedzieli się, czym jest technika pseudokodu i gumowej kaczki. Poznali program do samodzielnego tworzenia muzyki i umieszczania podkładu muzycznego w grze. Uczniowie wysoko ocenili przebieg spotkania, o czym świadczą ich wypowiedzi po zakończeniu warsztatów: „Dzięki tej lekcji wiem, jak zaprogramować grę w Scratchu”. “Nie spodziewałem się, że warsztaty będą tak dobrze przeprowadzone”. „Nowością dla mnie było wprowadzenie muzyki do gry”. “Najbardziej podobał mi się sposób, w jaki była przeprowadzona lekcja”. “Utrwaliłem wiedzę na temat programu Scratch”. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom młodzież może urozmaicić czas spędzany obecnie w domu i rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność.

 

Wychowawca – Magdalena Nowicka