Pan wiceprezydent Maciej Gramatyka gościem Koła Naukowego “Klucz o dobrej przyszłości”

 

23 marca na spotkaniu Koła Naukowego gościliśmy wiceprezydenta Tychów – Pana Macieja Gramatykę. Podczas tego spotkania Pan wiceprezydent opowiadał o planach władz miasta, które mają zapewnić wygodę i bezpieczeństwo. Rozmawialiśmy także o naszych pomysłach na udogodnienia w mieście. Każdy z nas mógł przedstawić swój pomysł, aby coś w nim ulepszyć. Zwróciliśmy uwagę na to, że potrzeby młodszych i starszych mieszkańców często bardzo się różnią. W naszym mieście sporo jest placów zabaw dla małych dzieci oraz parków, w których mogą wypoczywać starsi mieszkańcy, natomiast brakuje miejsc rekreacji dla młodzieży takich jak np. skateparki czy place zabaw z urządzeniami dostosowanymi dla starszych dzieci i młodzieży. Pan wiceprezydent powiedział nam, że swoje pomysły możemy przedstawiać w projektach obywatelskich, które są finansowane z budżetu partycypacyjnego. Rozmawialiśmy także o projekcie smart city i o tym, jakie obecnie są podejmowane działania, aby Tychy były miastem przyjaznym i bezpiecznym dla mieszkańców.  To spotkanie było bardzo ciekawe i wartościowe zarówno dla nas, jak i dla Pana wiceprezydenta.

~Koło naukowe „Klucz do dobrej przyszłości”
Teresa Nowakowska – uczennica klasy VI C