Nasza współpraca z Technikum nr 3 w Tychach

 

22 marca po raz kolejny spotkaliśmy się z Kingą Orłów i Dawidem Topczewskim – uczniami Technikum nr 3 w Tychach. Wraz z uczniami odwiedziła nas online Pani Bożena Zyznawska, która jest w Technikum nr 3 opiekunem uczniów zajmujących się tematem ekologii. Łączą nas wspólne zainteresowania dotyczące działań mających na celu przyczynienie się do ochrony naszej planety.

Tym razem przedstawiliśmy naszym gościom założenia i ciekawostki dotyczące smart city, które pozyskaliśmy z materiałów przekazanych nam przez organizatorów konkursu “Być jak Ignacy”. Na podstawie tych informacji rozmawialiśmy o tyskich osiągnięciach  i możliwościach w tym zakresie. Wiedza naszych gości zrobiła na nas wrażenie 🙂

Kinga i Dawid oraz Pani Bożena Zyznawska opowiedzieli nam z kolei o ich szkolnych inicjatywach mających na celu ochronę planety. Rozmawialiśmy m.in. o segregacji śmieci.

Przed nami kolejne spotkania. Mamy nadzieję na wspólne działania – jak tylko skończy się pandemia. Bardzo lubimy nasze spotkania z przedstawicielami Technikum nr 3 🙂

Ewa Matusik
opiekun Koła Naukowego “Klucz do dobrej przyszłości”