Uczniowie klasy II C uczestniczą aktywnie w projektach ogólnopolskich i konkursach klasowych

18 marca uczniowie klasy 2c rozpoczęli realizację projektu Fundacji Kulczyk „Mądre bajki z całego świata”, który umożliwi im podróże w nieznane kraje i pomoże zrozumieć co robić, by być dobrym. Pomocą w tej podróży będą nagrania bajek, czytane przez znanych artystów i sportowców, z których każda związana będzie z przyrodą i kulturą danego kraju. Ich bohaterami będą zwykli ludzie lub zwierzęta, którzy potrafią współczuć, kochać i poświęcić się, aby pomóc innym. Dopełnieniem realizacji projektu będą otrzymane przez uczniów książeczki, zawierające zadania i zabawy, odnoszące się do problematyki omawianych bajek. Te dostarczyły dzieciom wiele radości!

19 marca, w klasie 2c, został rozstrzygnięty konkurs o tytuł Króla Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcą konkursu została Julia Rapacz, miejsce drugie zajął Michał Majdak, a miejsce trzecie – Wiktoria Senik. Przyznane zostało również jedno wyróżnienie, które otrzymał Kuba Ostrowski. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy, a pozostałe osoby zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia i podjęcia zmagań w kolejnej edycji konkursu.

19 marca uczniowie klasy 2c obejrzeli zabawne, pełne piosenek przedstawienie teatralne pod tytułem „Pchła Szachrajka”, pochodzące z zasobów Internetowego Teatru Telewizji dla Szkół. Wspólne oglądanie było doskonale spędzonym czasem przed rozstaniem z powodu przejścia na zdalne nauczanie. Miejmy nadzieję, że kolejne spektakle uczniowie będą mogli już zobaczyć na żywo w teatrze lub przynajmniej razem w szkole.

 

B. Kula