„CZYTANIE MA MOC”- warsztaty dla uczniów klas: 3 b i 3 d

W ramach programu „CZYTANIE MA MOC” uczniowie klasy III b i III d zapoznali się z książką Adama Szczepańskiego pt. „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach”.
Poznali sylwetki sportowych bohaterów – herosów, miedzy innymi: Elżbiety Krzesińskiej, Roberta Korzeniowskiego, Mai Włoszczowskiej, Natalii Partyki, Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego. Autor nazywa ich herosami, ponieważ ciężko pracowali, nie poddawali się swoim słabościom, ani porażkom i potrafili docenić pracę innych. Uczniowie stworzyli również galerię portretów, przedstawiając siebie jako herosów, którzy mają pasje, talenty i różne umiejętności, ale i słabości nad którymi należy pracować.
Lektura okazał się bardzo ciekawa i pokazała nam, że sport to nie tylko siła i doskonała kondycja, ale także kształtowanie charakteru. Zapraszamy do jej przeczytania!


Warsztaty przygotowały: Marta Lorens, Danuta Makowiec, Marcelina Malara.