Sezon ligowy 2020/2021drużyny zawodniczek klasy sportowej 6c o profilu sportowym piłka ręczna

Drużyna MOMS Tychy, która składa się z uczennic  klasy 6c naszej szkoły we wrześniu 2020 roku rozpoczęła rywalizację w Rozgrywkach Ligowych pod patronatem Śląskiego Związku piłki ręcznej        w Katowicach w kategorii dziewcząt.

W naszej grupie wiekowej zgłoszonych zostało 13 zespołów z całego Śląska:

– KS Zgoda Ruda Śląska, SPR Grunwald Ruda Śląska, TS Pogoń 1922 I w Żorach, UKS Start Pietrowice Wielkie, MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice, Polonia MOSiR Łaziska Górne, SPR Pogoń 1945 I Zabrze, Akademia Handballu Ruch Chorzów, KS Bystra, SPR Sośnica Gliwice, UKS Pohlo Czuchów, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec no i oczywiście MOSM Tychy

Rozgrywki odbywają się w dwóch rundach według systemu każdy z każdym . W dwumeczu każdy z zespołów pełni raz rolę gospodarza meczu oraz rolę gościa, czyli  grając mecz z Chorzowem, gramy w I rundzie  mecz w Tychach, natomiast  w II rundzie  mecz rozegrany jest w Chorzowie.

W pierwszej rundzie, niestety nie uniknęliśmy problemów związanych z obostrzeniami min:  zamknięcia hali sportowej. Treningi zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi   przez miesiąc odbywały się zdalnie, a w tym czasie cała Śląska Liga działała zgodnie z harmonogramem meczowym i rywale trenowali  oraz rozgrywali  mecze.

Mimo tego, że  udało nam się po powrocie od listopada nadrobić część  zaległych meczy, wznowić treningi i wrócić do formy meczowej, to jeszcze mamy trzy mecze do odrobienia, dlatego nie możemy określić swojej pozycji w tabeli.

Suma bramek zdobytych w sezonie 2020/2021
Teresa Nowakowska – 6, Weronika Adamczyk – 4, Julia Kordyś – 2,
Brygida Janosz – 1, Paulina Strzempa – 1, Wanda Zielińska – 1.

 

Treningi odbywają się  trzy razy w tygodniu w hali miejskiej. Staramy się jak najlepiej przygotować się od strony technicznej, taktycznej, kondycyjnej do każdego  meczu rozgrywanego w każdy wtorek albo w Tychach lub podczas wyjazdu.

Termin ostatniego meczu ligowego w tym sezonie przypada na 18 maja, chociaż może ulec zmianie , aby każdy mógł  nadrobić wszystkie nierozegrane mecze.

Dużo jeszcze przed nami pracy, zaangażowania i wysiłku, który musimy włożyć w przygotowania i grę, aby osiągnąć jak najlepszy wynik sportowy.

Trzymajcie za nas kciuki.

 

Skład zespołu:
Weronika Adamczyk,  Maja Chodzidło, Wiktoria Herman, Brygida Janosz, Julia Kordyś, Sandra Mokry, Natalia Myszak, Teresa Nowakowska, Paulina Strzempa, Anna Śliwa, Pola Zaworska, Wanda Zielińska.