„AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”- finał ogólnopolskiego programu dla uczniów klasy Ic

4 marca 2021r. uczniowie klasy I c zakończyli realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem była edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa, uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie odpoczynku.
Celem akcji była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwracał uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiał dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych poczynań w domu, szkole i na drodze, a tym samym uczył odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych.
„Kubuś Puchatek „edukował” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych i wakacji. „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych do domu, podczas nieobecności rodziców.
Na zakończenie realizowanego programu każdy uczeń klasy I c otrzymał dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz Internecie.


E. Cywińska