walentynki w klasie Ic

 

Walentynki to wesoły dzień wszystkich, którzy się lubią i kochają. I chociaż zwyczaj ten przywędrował do nas dość późno, bo dopiero w latach 90-tych XX wieku, na dobre zagościł w naszej kulturze. W Walentynki obowiązuje tradycja wręczania sobie prezencików – karteczek, kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek, biżuterii czy innych miłych rzeczy.

W klasie I c Walentynki odbyły się 15 lutego 2021r. W tym dniu uczniowie czytali wiersze walentynkowe, oglądali bajkę o Walentynkach i słuchali życzeń postaci  z ulubionych bajek. Przygotowali piękne serduszka, którymi się obdarowywali nawzajem. Tablicę w sali przystroili drzewkami z serduszkami, które samodzielnie wykonali.

W tym dniu wszyscy uczniowie starali się być dla siebie mili, życzliwi i serdeczni.                                                   Panie poczęstowały wszystkich lizakami w kształcie serduszek i wręczyły czerwone serduszka.

Walentynkowy dzień był fajny, ale uczniowie muszą pamiętać, że nie tylko w tym dniu powinni być dla siebie uprzejmi. Każdemu będzie w szkole przyjemniej, jeśli będą na co dzień szanować się nawzajem i być dla siebie miłymi.

E. Cywińska, E. Szul