Podsumowanie I półrocza w klasie 1a

 

Koniec I półrocza już za nami. Pora więc,  na małe podsumowanie tego co robiliśmy. I tak: najważniejsze uroczystości, w których braliśmy udział:

Obchody Międzynarodowego Dnia Drzewa – uświadomienie dzieciom roli drzew w ekosystemie i życiu człowieka. Ochrona drzew- propagowanie idei ochrony drzew.

Europejski Tydzień Kodowania- Code Week- popularyzacja i promocja nauki programowania , rozwijanie kreatywności , umiejętności rozwiązywania problemów i współpracy w grupie.

Uroczyste pasowanie na Ucznia. “Umiem, wiem, potrafię”- zagadki, konkursy, quizy i zabawy integrujące grupę. Wizyta w krainach: “Wiedzy i Umiejętności”, “Muzyki i Sportu” i w “Krainie Bajek”. Uroczyste ślubowanie i Pasowanie na Ucznia, wręczenie dyplomów.

W krainie baśni- 5 listopada- „Światowy Dzień Postaci z Bajek”. Spotkanie z bajkowymi postaciami, zabawy, konkursy, kalambury, zagadki- uczniowie „ratowali bohaterów bajkowych”

Tydzień Tolerancji pod hasłem: „Życzliwość jest w każdym z nas”

Zdalne mikołajki klasowe

Rodzice w porozumieniu z wychowawcą zorganizowali „zdalne klasowe mikołajki”. W  tajemniczych okolicznościach na biurkach dzieci- w tym samym czasie pojawiły się kubeczki. Każde dziecko otrzymało kubek ze swoim imieniem. Dodatkowo rodzice postarali się o kolorowanki dla swoich dzieci.