Warto czytać lektury- recenzje uczniów: kl. IV b-W. Borkowskiej oraz A. Włoki ,W.Górskiej-kl.VI e,

Książka, którą wybrałam to „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa”. Książka została napisana przez C.S. Lewisa, a właściwie Clivego Staplesa Lewisa, czyli brytyjskiego pisarza, krytyka literackiego i filologa.

Moment książki, który spodobał mi się najbardziej to scena, w której dzieci oraz rodzina bobrów spotkała Aslana, który ostatecznie pomógł im zwyciężyć walkę z Białą Czarownicą.  Aslan był bardzo dobrym przyjacielem, bo oddał swoje życie za Edmunda, który go zdradził. Wybrałam ten moment jako ten najlepszy, ponieważ Aslan pokazał jedną                         z ważniejszych cech – jak być przyjacielem i to aż do śmierci. Przede wszystkim pomagał innym i był gotowy oddać życie swoje za swych przyjaciół.

Chciałabym polecić tę książkę innym, młodym czytelnikom, bo wciąga każdego od pierwszych stron. Ja z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Książka C.S. Lewisa bardzo rozwija wyobraźnię, potrafi także rozbawić, ale też i wzruszyć. Uczy nas także tego, by nie za szybko zacząć ufać osobom, których dobrze jeszcze nie znamy.

Weronika Borkowska, klasa 4b

“Opowieści z Narnii”

Ostatnio przeczytaną przeze mnie lekturą są “Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa”. Książkę tę napisał w 1950 roku C.S. Lewis , brytyjski pisarz.

Akcja książki rozgrywa się podczas II wojny światowej.

Moją uwagę najbardziej przyciągnął moment, w którym Łucja wchodzi do szafy i odkrywa świat Narnii. To wydarzenie zapoczątkowało całą historię w tym fantastycznym świecie.

Najbardziej podobała mi się chwila, kiedy Piotr walczył z wilkiem w obronie swojej siostry Zuzanny. Pokazało to jego odwagę oraz pewność siebie.

Polecam tę książkę osobom, które lubią elementy fantastyczne oraz nieoczekiwane zwroty

Adam Włoka, klasa 4b

Moją ostatnią lekturą, którą przeczytałam jest “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego.

Bardzo mi się podobała ta lektura, ponieważ było w niej dużo akcji. Najlepsze takie momenty to rozwikłanie zagadki Profesora Gąsowskiego przez Adasia Cisowskiego oraz rozwiązanie ostatniej łamigłówki dotyczącej skarbu. Najlepszą postacią w tej lekturze jest Adam Cisowski, ponieważ jest bardzo sprytny, zdolny oraz mądry. Jego klasa nazywała go szatanem. Bardzo mi się podoba jego spryt, ponieważ ja lubię takie spryty w książkach 🙂 Bardzo fajnie się czytało tę powieść – to była super lektura. Adam Cisowski jest bardzo ciekawym bohaterem. Jest główną postacią tej książki.

Naprawdę zachęcam do przeczytania tej lektury, jest super.

Wiktoria Górska klasa  6e