Warto czytać lektury – recenzja książki – autor Judyta Mlak klasa 6a

Warto czytać lektury

 

Powieść pod tytułem “ Ten obcy “ napisała Irena Jurgielewiczowa. Moja książka została wydana przez wydawnictwo “Nasza Księgarnia “.

Powieść jest o czwórce  (a wkrótce piątce)  przyjaciół, którzy przeżyli niesamowite przygody  na wyspie, o której istnieniu prawie nikt nie wiedział. Przyjaciele pracą zespołową zbudowali szałas, a nawet mieli małą kuchenkę, w której trzymali zapałki, kilka cegieł
i trochę suchych patyków na rozpalenie ogniska. Później  znalazły się tam również cukier, herbata, kilka słoików po musztardzie oraz kubki dla nowego gościa w ich skromnych progach.  Jak się okazało, nowy mieszkaniec wyspy był bardzo odważny, pomocny, ale też tajemniczy. Miał bardzo ciekawą historię za sobą.
Piątkę przyjaciół spotkały zarówno smutne, jak i wesołe wydarzenia: poznanie
i oswojenie Dunaja – psa, któremu Ula dawała co jakiś czas jeść, pierwsze nieudane poszukiwania wujka Zenka oraz szczęśliwy powrót do kochającej rodziny Zenka.

W książce podobało mi się gdy Ula – cicha i skryta dziewczynka – najbardziej z całej paczki przyjaciół rozumiała Zenka, jego uczucia i jego sytuację.

Historia zawarta w książce nauczyła mnie jeszcze bardziej rozumieć zachowanie innych: dobre bądź złe.

Książka została napisana w języku prostym do zrozumienia zarówno przez osoby nastoletnie, jak i starsze. Powieść czyta się przyjemnie i jest poukładana więc można się skupić na danej historii czytanej przez nas. Po przeczytaniu jednego bądź dwóch rozdziałów jest się tak zaciekawionym, że chce się czytać dalej. Książka może zainteresować zarówno osoby młode, jak i starsze.

Zachęcam do przeczytania książki szczególnie osoby w wieku szkolnym, gdyż
w powieści przedstawione są historie o nastoletnich bohaterach.

 

Judyta Mlak  kl. 6a