„TO(działa)MY!” – projekt edukacyjno-społeczny UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska

Uczniowie naszej szkoły chętnie podejmują wszelkie wyzwania.  Dlatego nie wahaliśmy się i nasza szkoła przyłączyła się do akcji „TO(działa)MY!”

Projekt edukacyjno-społeczny „TO(działa)MY!” ma na celu inspirowanie dzieci i młodzieży do działania wykraczającego poza ramy tradycyjnej edukacji. Jest szansą dla uczniów na rozwijanie umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Tworzy dla młodych ludzi przestrzeń do działania w obszarach, które są dla nich ważne i interesujące.

Cele projektu:

  • kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci i młodzieży,
  • zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzeby swojego najbliższego otoczenia,
  • budowanie świadomości młodych ludzi w obszarach związanych z ekologią, zdrowiem i edukacją,
  • wsparcie placówek w postaci przekazania darowizn na realizację wybranego projektu.

Na czym polega projekt?

W ramach projektu „TO(działa)MY!” młodzi ludzie, działając pod okiem nauczyciela-koordynatora, stworzyli zespoły, w których pracują nad projektem społecznym w wybranym obszarze tematycznym. Proponowane tematy są szerokie i dają duże możliwości do działania: ekologia, zdrowie i sport oraz edukacja i rozrywka. Są to zagadnienia, w których na co dzień poruszają się młodzi ludzie. W grupie mogą zdziałać zdecydowanie więcej!   Pomysł na realizację projektu społecznego powinien obejmować minimum jeden z trzech zaproponowanych obszarów tematycznych. Nasi uczniowie wybrali zdrowie i sport. Te dwie dziedziny życia są bardzo ważne dla naszych uczniów. Dlatego tworząc projekt już dzisiaj chcą się podzielić przepisami ze zdrowymi propozycjami posiłków, zdrowych przekąsek, czy napojów. Będzie się działo, bo dla nas zdrowie jest najważniejsze. Projekt naszych uczniów będzie   służyć środowisku szkolnemu i  lokalnej społeczności.