szlachetna paczka – SP- 35 pomaga !

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu „Serce na dłoni”  będą zmieniać historię życia tych , którzy najbardziej tego potrzebują.

  Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Szanowni Nauczyciele!

 

            Wszyscy mamy marzenia i lubimy, jak się spełniają. Dlatego pomóżmy Pani Izabeli zrobić paczkę, która będzie spełnieniem najważniejszych potrzeb. Szlachetna Paczka  to akcja,  która niesie   bezpośrednią pomoc osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym marzeniom, potrzebom. Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu objęło opieką jedną z rodzin z Częstochowy Północ, stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej.

Do 9 grudnia będzie trwała zbiórka artykułów, rzeczy,  które są marzeniem Pani Izabeli. Pakowanie   10 i 11 grudni. Dostarczenie paczek do magazynu w Częstochowie 12 grudnia. Pomaganie to ogromna dawka życzliwości wobec drugiego człowieka. Zaangażowanie w pomaganie to znak, że istnieje świat, w którym ludzie są na siebie otwarci, dobrzy, życzliwi.

W jaki sposób można pomóc?

Przynieść do szkoły konkretne produkty i rzeczy potrzebne Pani Izabeli (w godzinach otwarcia szkoły); przy woźniówce będą ustawione specjalne pudła oznaczone logo Szlachetnej Paczki, do których będzie można złożyć przyniesione produkty, rzeczy.

Historia Rodziny

Pani Izabela (55 l.) mieszka razem z mamą, która sprawuje nad nią opiekę lecz prowadzi odrębne gospodarstwo domowe. Kobieta doznała zapaści serca po utracie dziecka 20 lat temu i w dalszym ciągu nie osiągnęła pełnej sprawności ruchowej i umysłowej. Respondentka nie jest w stanie pracować zarobkowo przez posiadane schorzenie. Wymaga stałego doglądania ze strony 93 letniej mamy. Opiekunem prawnym pani Izabeli została jej pełnoletnia córka, sprawuje ona pieczę nad wszystkimi sprawami, w których nie może uczestniczyć mama. Kobieta utrzymuje się wyłącznie ze świadczeń przyznanych z MOPS/ZUS w kwocie 1400 zł. Po opłaceniu kosztów mieszkania i leków, kobiecie pozostaje 450 zł na miesiąc.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1.Żywność

Zakup żywności pozwoli odciążyć skromny budżet i pozwoli zorganizować wspaniałe święta.

Ryż

Kawa

Herbata

Mąka

Makaron

Kasza

Dżem

Olej

Cukier

Owoce i warzywa w puszkach

Konserwy rybne

Konserwy mięsne

Specjalne wymagania:

Miód naturalny, słodycze- czekolada, ciastka, chrupki.

 

2.Środki czystości

Zakup środków czystości pozwoli odciążyć skromny budżet rodziny i pozwoli zachować w domu czystość.

Pasta do zębów

Szampon

Mydło / żel myjący

Płyny czyszczące

Płyn do mycia naczyń

Płyn do płukania

Proszek do prania

Papier toaletowy.

3.Odzież

Zakup odzieży wspomoże kobietę w nadchodzące mroźne dni

Kurtka (Zimowe)

Rozmiar: L,Uwagi: 165 cm, obcisła

Sweter (Zimowe)

Rozmiar: L,Uwagi: kolorowy

Bluza (Zimowe)

Rozmiar: L,Uwagi: długi rękaw, kolorowa

Piżama (Przejściowe)

Rozmiar: L,Uwagi: długi rękaw

Obuwie

Kapcie (domowe)

Rozmiar: 37, Uwagi: ocieplane w środku, bez palców.

Wyposażenie mieszkania

Uwagi:

kołdra-pościel 140 x 200, kołdra i pościel- całoroczna, antybakteryjna.

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Kołdra

Koc

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Uwagi:

czajnik na gaz – obecny jest zużyty i przecieka, rodzina boi się go używać.

 

Inne potrzeby materialne

Voucher do apteki na zakup witamin.

 

Szczególne upominki

Voucher do supermarketu.

 

 

Dobro wraca. Dziękujemy!

                                                               Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu „Serce na dłoni” z Opiekunami