podsumowanie CodeWeek w sp-35

#CodeWeek

10–25 października 2020 roku

 

 

To największe programistyczne wydarzenie w Europie!
Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
Dołączyliśmy  do miliona organizatorów i uczestników. Inspirujemy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje
na przyszłość.
Nasze przykładowe aktywności    więcej – tutaj    :      https://codeweek.eu/events
Dnia 13.10.2020r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach z kodowania w ramach europejskiego # Code Week.Uczniowie nauczyli się jak odkodować zakodowany obrazek. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem i wszystkim udało się odkodować jesienne drzewo.Na zakończenie zajęć każdy otrzymał pamiątkowy certyfikat.
Zajęcia prowadziła mgr Tamara Widłok
KODOWANIE W KLASIE II D – LEKCJA Z OZOBOTAM – PROWADZIŁA MGR K.KOTUŁA

ZAKODOWANA ORTOGRAFIA – autorskie zajęcia z kodowania dla klas : 4b i 6e

Prowadzący nauczyciel:  Pani mgr Ewa Matusik

KODOWANIE W BIBLIOTECE

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Kodowania w klasach I-III

Niesamowita przygoda z Europejskim Tygodniem Kodowania już za nami! Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich  wykonywali wiele ciekawych zadań związanych z nauką programowania. Podczas zajęć informatycznych korzystali z programów Scratch, Code.org oraz Logomocja. Nabywali umiejętność ułożenia kodu przypisanego określonemu obiektowi, a nawet tworzyli własne gry. Wiele radości sprawiły im Ozoboty – małe, sprytne, roboty edukacyjne. Wykonywały one polecenia wydawane przez uczniów rysujących kolorowe kody. Dzięki lekcjom z wykorzystaniem Ozobotów dzieci oswajały  się z nowoczesną edukacją i w praktyczny sposób doświadczały powiązania pomiędzy teorią, a praktyką, ćwiczyły myślenie przyczynowo- skutkowe i rozwijały kreatywność.

Zabawy z Matą do kodowania uczyły logicznego rozumowania oraz zgodnego współdziałania w grupie. Bardzo podobały się dzieciom, które pytały, kiedy znów odbędą się takie zajęcia.

Tydzień z kodowaniem dobiegł końca, ale nauka z wykorzystaniem profesjonalnych pomocy dydaktycznych będzie oczywiście kontynuowana- ku uciesze najmłodszych 🙂