SP-35 PRZYSTĄPIŁA DO OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU “TRZYMAJ FORMĘ”

     “Trzymaj Formę!”  to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikatowym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci  i aktualnej sprawności fizycznej.

       Program “Trzymaj Formę!” jest oparty na  najnowszych badaniach nad zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Przy tworzeniu programu powołano grupę ekspertów z dziedziny odżywiania i aktywności fizycznej. Eksperci z Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Żywności i Żywienia opracowali założenia do pilotażowego programu “Trzymaj Formę!” w którym wzięło udział ponad 560 uczniów . Wnioski z programu pilotażowego oraz materiały informacyjne posłużyły do stworzenia programu.

Program  będzie  realizowany  w klasach V-VIII

Szkolnym koordynatorem programu jest Pani mgr Anna Marzec