SPOTKANIA GRUPY DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej Szkoły do udziału w GRUPIE DLA RODZICÓW. Spotkania trwają cały rok szkolny, rozpoczynają w październiku i odbywają się raz w miesiącu. Czas trwania to 2 godziny zegarowe, w tym 15 minut przerwy.

Tematyka spotkań jest dostosowana do oczekiwań uczestników. Są to: rozmowy na poruszane przez Państwa tematy, warsztaty psychoedukacyjne i rozwojowe czy wymiana doświadczeń między uczestnikami grupy.

Przykładowe tematy realizowane podczas spotkań na grupie:
– Motywowanie (do nauki, dodatkowych zajęć, codziennych czynności)
– Trening umiejętności społecznych (w tym wspieranie samodzielności w podejmowaniu decyzji)
– Jak rozwiązywać spory i konflikty?
– Trudne zachowania dzieci i sposoby radzenia sobie.
– Psychologia rozwoju dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem okresu dorastania.

Grupę prowadzą:
– p. Magdalena Loska-Kurtok – psycholog, oligofrenopedagog, w trakcie specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, mama dzieci w wieku szkolnym.
– p. Ewa Mikołajczyk – nauczyciel, oligofrenopedagog, specjalista terapeuta w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, prowadzi warsztaty dla dzieci i rodziców metodami: „Kid’s Skills – Dam radę!” i „Jestem z Ciebie dumny”, mama dwóch synów z niepełnosprawnością.

Zapisy odbywają się przez dziennik elektroniczny Librus (przez wysłanie wiadomości do jednej z osób prowadzących). Przez pierwsze 3 spotkania grupa ma charakter otwarty, co oznacza, że osoby niezdecydowane będą mogły jeszcze dołączyć.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z osobami prowadzącymi grupę.

Pobierz plakat